Projeler Pazarının Amacı ve Katılım Koşulları

Projeler Pazarının Amacı ve Katılım Koşulları

Projeler Pazarının Amacı ve Katılım Koşulları

Türkiye’de proje pazarlarına katılan projeler bir defaya mahsus yayınlanmakta fakat başka bir proje pazarına katılma şansı verilememektedir. Yatırımcı arayan yenilikçi fikirlere sahip olan kişiler için bu durum bu büyük sorundur. Bu projelerin patentleştirme süreci uzun olduğundan bir yatırımcı bulana kadar bu fikrin kayıt altına alınması gerekmektedir. 
Bilimler Akademisinin öncülüğünde oluşturulan projeler pazarı platformu başka 3. şahısların kendi fikirlerinizi kullanmaması için ISSN numarası ile projelerpazarı online dergisinde yayınlanacaktır.   
 Proje Pazarı’nın  amacı, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, yenilikçi fikirlerin kayıt altına alınması ve bu fikrin yatırımcılar tarafından görülmesi sağlamak, etkinliğe dahil edilen projelerin ISSN numarası ile projelerpazarı dergisinde yayınlanarak hem yerel hem de uluslararası boyutta yer edinmesini sağlamaktır.
Bununla beraber Akademisyenler, sanayiciler ,araştırmacılar ve öğrencilerin somut Ar-Ge proje fikirlerini yayınlayabileceği ve hayata geçirebilecekleri bir ortam sağlanmak ve öğrencilerin AR-GE Projelerine özendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

KATILIM KOŞULLARI

•         Projeler Pazarına katılım ücretsizdir.
•         Katılım herkese açıktır ve katılımcılara proje kabulü sonrasında katılım belgesi verilecektir.
•         Projeler Pazarına başvuru yapacak tüm proje önerileri Türkçe olarak yapılacaktır.
•         Proje sahiplerinden en az birinin telefon numarası, mail adresi ve açık adresi gerekmektedir.
•         Proje Pazarı etkinlik ve etkinliklerinde daha önce ödül almış projeler proje pazarına katılabilir fakat ödül alamaz.
•         Katılımcılar, Projeler Pazarına başvurarak projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılırlar.
•         Projeler Pazarı online projelerpazari.com web sitesinde yer alan, sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurt içi ve yurt dışında sergilemek haklarına süresiz sahip olacaktır. Projelerin patent, uygulama ve geliştirme hakları proje sahibinde olacaktır.
•         Proje önerileri PDF formatında projelerpazari@bilimlerakademisi.org  adresine e-mail olarak kabul edilecektir. Proje önerinizin adresimize ulaşmasının ardından tarafınıza e-mail ile proje başvurunuzun alındığı bilgisi verilecektir. 
•         Proje Pazarı Katılım Taahhütnamesi, Proje Önerisiyle birlikte imzalı bir şekilde taratılarak gönderilmelidir.
•         Her zaman proje önerileri yapılabilmektedir. 
Herkes birden fazla proje önerisi gönderebilir.
        Projeler Pazarına katılmayı hak edenlerı ÖN DEĞERLENDİRME ve NİHAİ DEĞERLENDİRME olmak üzere 2 aşamalı değerlendirme ile belirlenecektir. 
•         Ön Değerlendirmeyi geçen projeler poster haline getirilerek Projeler Pazarı www.projelerpazari.com alanında sergilenecek ve Yatırımcılarla buluşturulacaktır
Nihai Değerlendirme Aşamasını yatırımcılar değerlendirmeye alınacaktır.
•         Posterler dikey 70 cm (genişlik) x 100 cm (yükseklik) boyutlarında hazırlanacaktır.
•        Projeler Pazarı Yürütme Kurulu, www.projelerpazari.com alanındaki etkinlikle ilgili konulara ilişkin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Projeler Pazarı’na katılanlar, “Projeler Pazarı” başlığı altında ve “www.projelerpazari.com”  web alanında belirtilen tüm koşulları kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.